Referáty z podzimní části

22.11.2007 09:47

Milovice – Polaban B 2:1 (Nymburský deník 21.8.2007)

Domácí v poločase prohrávali, ale po změně stran otočili skóre ve svůj prospěch. A to hráli od 50. minuty bez vyloučeného Vlačihy. „Polaban jsme ve druhém dějství přehráli. I v deseti,“ potěšilo milovického kouče Romana Magadu. I když nám chyběla kvalita, jsme rádi za výhru,“ řekl Magada. „Domácí si vyhrát zasloužili. I v deseti byli lepší. První poločas byl vyrovnaný,“ uvedl nymburský obránce Josef Uhlíř, který kvůli zranění nemohl nastoupit. „Asi zlomový moment nastal ve 45. minutě, kdy jsme nedali tutovku. Po vyloučení Milovice ožily,“ dodal Uhlíř.

Branky: Říha, J. Petráš – Kukla. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 5:2. ČK: 50. Vlačiha. Diváků: 100. Poločas: 0:1.

Milovice: Fišer – Říha (78. Krátký), Frumar, Vlačiha, Šlambor (30. Dort) – Mencl, Petr Petráš, Fiala, Růžička – Jan Petráš (90. Řezníček), Müller.

Polaban B: Havelka – Košvanec (65. Novotný), Kukla, Szabo, Hájek – Babic, Vagenknecht, J. Grešula (75. Kubálek), Jeřábek – Růžička, Poklop.

Milovice dokázaly v duelu dvou aspirantů postupu otočit nepříznivý stav i bez vyloučeného hráče. „Je to pro nás dobrý vstup,“ radoval se  Roman Magada, nový trenér Milovic. „Byla na nás vidět nervozita, udělali jsme spoustu chyb, ale máme radost ze tří bodů. Po vyloučení jsme se semkli,“ řekl Magada a dodal: „Chceme hrát nahoře a pohledný fotbal pro diváky.“

Dva zápasy byly kontumovány (Nymburský deník 29.8.2007)

NYMBURK - Sotva začala fotbalová sezona, už musela sportovně technická komise řešit neobvyklé záležitosti.

Na svém zasedání kontumovala utkání Chleby - Mcely (na hřišti 0:5, kont. 3:0) a Milovice - Polaban Nymburk B (na hřišti 2:1, kont. 0:3).

Utkání fotbalového okresního přeboru Milovice –  Polaban Nymburk B a zápas IV. třídy skupiny B mezi Chleby a Mcely byly kontumovány. V prvním případě vyhrál Polaban kontumačně 0:3, tři body přiřkla Sportovně technická komise OFS i Chlebům.

O co v daných střetnutích šlo? Milovice neměly na zápas k dispozici registrační průkazy, které měly podle jejich slov u člověka, který odjel na dovolenou, a nastoupily na občanské průkazy. Pokud se tak stane, je třeba dodat registrace do osmačtyřiceti hodin na svaz. Milovice tak neučinily. „Přinesli jen papír, že je donést nemohou, protože člověk, který je má doma, je na dovolené,“ vysvětlil předseda STK Karel Mašinda. „Každý si o tom může udělat svůj úsudek sám,“ dodal Mašinda.
… (článek zkrácen)

Polaban B – Libice 5:0 ((Nymburský deník 28.8.2007)

Zápas měl jasného pána. Byla jím nymburská rezerva, která nadělila soupeři pět branek. Rozhodnuto bylo už do poločasu, kdy dali domácí bezzubým hostům tři góly.První šance měl nymburský Lukáš Růžička, ale neproměnil je. Tím ovšem udal ráz zápasu. Pak přišel na hřiště Fiala a hned první dotek s míčem proměnil v branku. Do přestávky přidal Polaban další dvě trefy. Po přestávce museli předčasně do sprch hostující Homola a Faltýsek a bylo definitivně po nadějích Libice. Domácí přidali další dva góly.„Soupeře jsme k ničemu nepustili, snad ani jednou nevystřelili na bránu,“ hodnotil zápas zraněný nymburský fotbalista Josef Uhlíř. „Pokud bude Libice takhle hrát, tak bude mít problémy se záchranou. Po vyloučení byli úplně bez šance,“ řekl Uhlíř.„Samozřejmě že domácí vyhráli po zásluze. Byli lepší po všech stránkách. O možnost uhrát lepší výsledek nás připravila nedisciplinovanost jednotlivců. Bez disciplíny se hrát nedá,“ zlobil se na své hráče kouč poražených Josef Kupecký.

Branky: 26. a 84. Kukla, 16. Fiala, 44. Poklop, 73. Novotný. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 1:3. ČK: 50. Homola, 62. Faltýsek (oba Libice). Diváků: 40. Poločas: 3:0.

Polaban Nymburk B: Havelka – Hájek (75. Sutter), J. Grešula, Szabo, Novotný – L. Růžička (46. M. Košvanec), Vagenknecht, Jeřábek, Poklop – Kukla, R. Růžička (15. Fiala).

Libice nad Cidlinou: Prokeš – Lhoták, Homola, Karásek, Vokál (75. Zárybnický, 88. Vlasák) – Nedobitý, Kučera, Z. Holub, Faltýsek – Beneš (46. Ešner), Měchejř.

Krchleby – Polaban B 3:3 ((Nymburský deník 4.9.2007)

Zápas rozehráli lépe hostující fotbalisté, kteří po gólech Kukly a Babice vedli 2:0. „Začali jsme ustrašeně, jako kdybychom se jich báli. Hra postrádala kombinaci a pohyb,“ zlobil se kouč Krchleb Luboš Zdobinský. Jeho tým dokázal vyrovnat ve 35. minutě gólem Hůlky. Stejný hráč pak na začátku druhé půle vyrovnal a díky gólu Valíčka v 70. minutě Krchleby dokonce vedly. Nakonec se ještě trefil hostující Novotný a zápas skončil remízou. „Stejně jako minulý zápas, tak i tentokrát nám nevyšel závěr,“ řekl Zdobinský. „Měl to být pro nás vítězný zápas, nakonec jsme byli ale rádi za bod,“ poznamenal vedoucí nymburského družstva Karel Kovacs.

Branky: Hůlka 2, Valíček – Kukla, Babic, Novotný. Rozhodčí: Salava. ŽK: 3:2. Diváků: 100. Poločas: 1:2.

Krchleby: Pecka – Drahokoupil (46. Hurych), Čapek, Maruška, Soukal – Musil, Hůlka (55. Jokl), Dytrych, Valíček – Červinka (46. Rys), Osmanovič.

Polaban B: Havelka – Hájek, J. Grešula, Szabó, M. Novotný – Babic, Vagenknecht, Jeřábek (60. Fiala), Poklop (70. P. Grešula) – Kukla, L. Růžička (75. M. Košvanec).

Polaban B – Kostelní Lhota 2:1 (Nymburský deník 11.9.2007)

Domácí fotbalisté se na výhru hodně nadřeli. Nováček okresního přeboru byl nymburské rezervě vyrovnaným sokem. Polabanu pomohly dvě standardní situace, po kterých dali své branky Kukla a Szabo. Hosté v závěru snížili a byli blízko vyrovnání, ale střela Houdka z 88. minuty se zastavila na tyči Havelkovy brány.„Zase jsme nedali šance. Kdybychom proměnili alepsoň polovinu z nich, mohli jsme soupeře zlomit dřív,“ řekl vedoucí domácího mužstva Karel Kovacs. „Ale musím pochválit soupeře. Kostelka hrála dobře a bojovala až do konce,“ dodal  Kovacs. „Byli jsme hodně blízko remízy. Je to škoda. Snad příště,“ zalitoval Tomáš Ulrich, vedoucí týmu Kostelní Lhoty.

Branky: 46. Kukla, 73. Szabo – 82. M. Mácha. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 3:6. Diváků: 70. Poločas: 0:0.

Polaban Nymburk B: Havelka – Košvanec, Hájek, Szabo, Poklop – Babic, Vagenknecht, J. Grešula, Fiala (75. Novotný) – Kukla, Martínek.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Vácha, Holešovský, Beránek, Láska – Ulrich, Houdek, Janoušek, Kvíz (60. Sládek) – M. Drobný (65. T. Drobný), M. Mácha

Kostomlaty – Polaban B 1:1 (Nymburský deník 18.9.2007)

Oba góly padly až ve druhém poločase. Nejprve šly do vedení Kostomlaty díky gólu Bárty po přihrávce Malinka. Polaban vyrovnal v 86. minutě, když Pavel Grešula přešel přes dva hráče, nahrál Kuklovi a ten hlavou rozvlnil síť za zády brankáře Tykvy. „Pak jsme měli drtivý závěr a hostující hráči zahráli na brankové čáře rukou. Řekl bych že Polaban bod získal a my jsme dva ztratili,“ řekl Josef Petráš z tábora Kostomlat. Byla tam skrumáž před bránou. Rukou zahrál brankář, který byl zároveň faulovaný, a Pavel Grešula vykopl míč z čáry,“ řekl k situaci v závěru zápasu vedoucí nymburského družstva Karel Kovacs. „Je to zasloužená remíza,“ řekl Kovacs, jehož tým trápí marodka. „Na začátku sezony nás bylo dost, ale už máme šest zraněných. Teď se zranili další dva,“ dodal.

Branky: 61. Bárta – 86. Kukla. Rozhodčí: Křivka. ŽK: 2:2. Diváků: 100. Poločas: 0:0.

Kostomlaty: T. Tykva – Šnajdr, Jarolím, Houdek, Janata – Malinek,  Sporiš, Pavel Dvořák, Zinek (46. Zalabák) – Bárta, Jeník.

Polaban B: Havelka – Košvanec, Hájek, Szabó (35. Sutter, 82. P. Grešula), Poklop – Pinter, Vagenknecht, J. Grešula (26. J. Novotný), L. Růžička – Kukla, Fiala.

Polaban B – Přerov 8:1 (Nymburský deník 25.9.2007)

Domácí dokráčeli k vysokému vítězství. V poločase sice vedli pouze o dvě branky, ale po přestávce si otevřeli střelnici. Hosté druhý poločas zcela vypustili.„Potřebovali jsme se chytit. Zahráli jsme dobře a zlom nastal poté, co jsme dali třetí branku,“ řekl vedoucí mužstva nymburské rezerva Karel Kovacs. Pořádně nazlobený byl po utkání trenér Přerova Radek Šenkýř. „Co jsme předvedli v Nymburce, to nemá s fotbalem nic společného,“ láteřil Šenkýř. „Hráči to pojali jako pouťák, snad si z toho dělali srandu. Byl jsem pořádně zklamaný,“ ulevil si přerovský kormidelník.

Branky: 19. a 46. Martínek, 30. a 78. Fiala, 80. a 85. Sutter, 55. Vagenknecht, 76. Kukla – 75. Bareš. Rozhodčí: Jeník. Poločas: 2:2. Diváků: 40. Poločas: 2:0.

Polaban Nymburk B: Pulda – Poklop, Hájek, M. Novotný (65. J. Novotný), Košvanec – L. Růžička, Vagenknecht, Kubín (75. P. Grešula), Fiala –  Kukla, Martínek (77. Sutter).

Přerov: Veselý – Neuhausel (46. Průša), Kučera, Čurda (70. Rozlivek), Martínek – Gažko, Vodička, Bulvas, Jíra – Švancara (46. Galbavý), Bareš.

Hrubý Jeseník – Polaban B 1:2 (Nymburský deník 2.10.2007)

Zápas rozhodl Polaban až v samém závěru. Jeseník vedl od 60. minuty gólem Otta, v 84. minutě ale vyrovnal Fiala a za další tři minuty rozhodl zápas Kukla. „Oni byli fotbalovější a my jsme se snažili bojovat. Bohužel jsme to neudrželi,“ řekl vedoucí družstva Jeseníku Přemysl Hemiš. „Byli jsme lepší, ovšem nedokázali jsme zápas rozhodnout mnohem dříve,“ řekl vedoucí družstva Nymburka Karel Kovacs.

Branky: Otta – Fiala, Kukla. Rozhodčí: Malý. ŽK: 3:1. Diváků: 80. Poločas: 0:0.

Hrubý Jeseník: L. Pulda – P. Stránský, T. Hurych, P. Najmon, R. Stránský – Otta, M. Najmon (67. Jakub Jeník), Horák, L. Hurych – Ott, D. Pulda (74. Rais).

Polaban Nymburk B – Městec Králové 2:0 (Nymburský deník 9.10.2007)

Domácí fotbalisté dokráčeli k zaslouženému vítězství. Jako první se trefil Vageknecht po přihrávce Kukly, ve 48. minutě si tito hráči role vyměnili. Městec měl jedinou vyloženou šanci, tu lapil Havelka. „Už v prvním poločase jsme měli dát o dvě branky víc, mohlo být hotovo,“ řekl Karel Kovacs, vedoucí nymburské rezervy. „Po druhém gólu jsme měli hluchou patnáctiminutovku, kdy nás soupeř přehrával. Ale hrál jen po šestnáctku,“ dodal Kovacs. Velmi nespokojený s výkonem svých svěřenců byl městecký kouč Přemysl Horyna. „Hráli jsme špatně, nebyl jsem spokojen,“ hlásil Horyna. „Soupeř byl rychlejší, vyhrával osobní souboje a vyhrál zaslouženě. Vybrali jsme si černý den,“ láteřil královéměstecký kormidelník. „Hlavně nám chyběl pohyb. A pak jsme dostávali žluté karty, protože někteří hráči se spíše věnovali rozhodčímu,“ naštvalo kouče Horynu.

Branky: 25. Vagenknecht, 48. Kukla. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 1:4. Diváků: 70. Poločas: 1:0.

Polaban B: Havelka – Poklop (69. Sutter), Hájek, J. Grešula, Košvanec – R. Růžička (54. Babic), Kukla, Vagenknecht, M. Novotný (89. P. Grešula) – Martínek, Fiala.

Městec Králové: Mojžíš – Kříž, Konhefr (60. Rudolf Libánský), Hradečný, Poděbradský – Sýkora (55. Hejduk), Suchochleb, Eliáš, Kafka – Velenský, Krejčí (75. Radek Libánský).

Rožďalovice B – Polaban B 1:1 (Nymburský deník 16.10.2007

Zápas třetího týmu s lídrem tabulky skončil nerozhodně. Blíže k výhře byli hostující fotbalisté, kteří od 25. minuty vedli díky gólu, který dal  Fiala. V 74. minutě ale vyrovnal z trestného  kopu Hojsák. Stejný hráč byl v závěru zápasu po druhé žluté kartě vyloučen, na výsledku se ale už nic neměnilo. „Byl vidět kvalitní fotbal. Kdybychom dokázali vstřelit druhý gól, tak jsme zápas vyhráli,“ řekl vedoucí nymburského družstva Karel Kovacs.

Branky: 74. Hojsák – 25. Fiala.

Rozhodčí: Malý. ŽK: 2:2. ČK: 84. Hojsák. Diváků: 70. Poločas: 0:1.

Polaban Nymburk B: Havelka – Babic, Hájek, J. Grešula, Novotný, L. Růžička (58. Sutter) – Kukla, Vagenknecht, R. Růžička –  Martínek, Fiala.

Rožďalovice B: Špígl – Vlček, Beneš, J. Hojsák, Hůlek – Javůrek, Blažek, M. Hojsák, J. Nechánský (46. Šuk) – Kapal     (80.Antoš), Daneš (75. T. Nechánský).

Kovanice – Polaban B 2:3 (Nymburský deník 23.10. 2007)

V utkání dávali branky jen dva hráči. Za domácí se dvakrát trefil Král, za hosty vsítil hattrick Kukla.
Ten se poprvé trefil ve 13. minutě hlavou po rohovém kopu, druhý přidal po rozehraném trestném kopu ve 23. minutě a hattrick zkompletoval po akci Martínka ve 33. minutě. Až poté se prosadili domácí. Král před přestávkou snížil, v 73. minutě přidal druhou branku. Na vyrovnání se ale Kovanice nezmohly. „Ve druhém poločase jsme soupeře mleli, hosté se jen bránili,“ uvedl trenér Kovanic Jaroslav Král. „Ke konci jsme měli tlak, ale nic z toho nebylo,“ ohlédl se za utkáním Král. „Vždycky nám chybí jedna branka k tomu, abychom pojistili výhru. Kukla dvakrát trefil břevno a jednou z toho to měl být určitě gól. Míč byl za brankovou čárou. Soupeř měl ve druhé půli jedinou šanci, jinak hrál je po vápno,“ řekl Karel Kovacs, vedoucí nymburské rezervy.

Branky: 40. a 73. Král – 16., 23. a 33. Kukla. Rozhodčí: Noll. ŽK: 1:1. Diváků: 30. Poločas: 1:3.

Kovanice: Mach – Kunc, Šmejckiý, Jankovský, Zlámaný – Šnídl, Černý, Kopoecký, Král – Kuchař, Chmel (60. Marvan).

Polaban B: Havelka – Babic, Hájek, J. Grešula, Novotný – L. Růžička, Vagenknecht, Kukla, R. Růžička – Martínek, Fiala (68. Szabo).

Polaban B – Běrunice 6:1 (Nymburský deník 30.10. 2007)

Zápas ovládli domácí fotbalisté. Hosté drželi s Polabanem v první půli krok, v té druhé ale úplně odpadli. Když dal Růžička v 61. a v 62. minutě dva slepené góly, bylo o výhře Nymburka jasno. „Měli jsme velikou převahu. Za stavu 4:0  hosté zápas dohrávali jen z povinosti. Přehráli jsme je fotbalovostí. Ještě jsme měli i další šance, které jsme ale nedali,“ řekl vedoucí družstva Nymburka Karel Kovacs. „Chybí nám několik lidí, takže musíme hrát v improvizované sestavě,“ postěžoval si trenér Běrunic Luboš Vlach. „Jestliže v  první půli byli hosté lepší, tak ve druhé půli byl mezi oběma týmy velký rozdíl. Byli jsme na ručník. Vůbec jsme nebránili a dopředu jsme jen nakopávali míče,“ řekl Vlach. „Výsledek 1:6 je pro nás ještě dobrý,“ dodal trenér Běrunic.

Branky: 21., 39. a 82. Kukla (třetí z PK), 61. a 62. R. Růžička, 70. Hájek (PK) – 89. Brzák. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 0:1. Diváků: 50. Poločas: 2:0.

Polaban Nymburk B: Havelka – Babic, Hájek, Szabó, M. Novotný – Poklop (65. Kubín), Vagenknecht, J. Grešula, Fiala (66. Sutter) – R. Růžička, Kukla.

Běrunice: Kropáček – Poláček, J. Janouch, Brzák, Zima – Pilař (70. Fiala), R. Černý, R. Šafařík, L. Hála – R. Lehký, M. Chrastný.

Poříčany – Polaban B 2:2 (Nymburský deník 6.11.2007)

Fotbalisté Poříčan uhráli doma s lídrem soutěže remízu. Jako první vedli hosté, pak domácí stav otočili, ale první tým tabulky nakonec vyrovnal. „Utkání mělo šťávu, hrálo se agresivně, byl jsem spokojený,“ chválil střetnutí poříčanský kouč Roman Marušák. „Měli jsme víc šancí, ale hosté potrestali naše chyby. Škoda, že jsme vedení neudrželi. Ale hosté byli kvalitní,“ nezapomněl pochválit soupeře Marušák. „Domácí hráli hodně tvrdě, na což jsme doplatili zraněním některých hráčů,“ uvedl  Karel Kovacs, vedoucí mužstva nymburské rezervy. „I v devíti jsme měli šance a mohli jsme vyhrát,“ dodal Kovacs. Oba týmy dohrávaly bez vyloučených hráčů. Na straně domácích se ze hřiště pakoval v 65. minutě Koula, s ním šel do sprch Fiala. Za hosty dostal červenou  ještě J. Grešula.

Branky: 24. Chvojka, 65. Koula – 5. R. Růžička, 81. L. Růžička. Rozhodčí: Vinter. ŽK: 4:2. ČK: 65. Koula – 65. Fiala, 82. J. Grešula. Diváků: 80. Poločas: 1:1.

Poříčany: Starý – Černý, Touš, Pepř, Kondor – Adamovič (85. Prejzek), Ondruš, Moravec, Doubek (65. Holler) – Chvojka, Koula.

Polaban Nymburk B: Havelka – Szabo, Hájek, J. Grešula, Poklop – L. Růžička (78. Sutter), R. Růžička (35. Jeřábek), Vagenknecht, Fiala – Martínek, Kukla