Příprava: Bohemia Poděbrady - Polaban B 4:3 (1:3)

20.01.2008 13:06

V rámci zimního turnaje "O pohár starosty města Kolína" jsme na umělé trávě v Kolíně zastoupili náš A-tým v utkání s Bohemií Poděbrady, hrající o dvě soutěže výše. K utkání jsme nastoupili bez Vagenknechta, Martínka, Košvance a L. Růžičky, ale s O. Vaňurou, který je v Polabanu na hostování do konce roku. A byl to právě Vaňura, který ve 20. minutě překvapivě otevřel skóre poté, kdy si po ideální přihrávce od M. Jeřábka vychutnal Pistora v brance Poděbrad. Přestože byly Poděbrady jasně lepší, tak v 35. minutě to bylo již 3:0 pro nás. Nejprve skóroval Kukla po chybě obrany, když vystihl špatnou malou domů a poté znovu Vaňura, který po Kuklově přihrávce hrudníkem téměř doklouzal po prsou společně s balonem za brankovou čáru. Bohužel tento stav vydržel jen dvě minuty, po rohu se hlavou prosadil Uhlíř a stanovil tak na 1:3 z pohledu Poděbrad.

Na začátku druhé půle Poděbrady snížily na rozdíl gólu. Na druhé straně mohl Vaňura završit hattrick, ale z ostrého úhlu se do prázdné branky netrefil. Poté přišla ruka v našem pokutovém území a Bohemia z penalty vyrovnala. Obrat Poděbrad dokonal Uhlíř. Vyrovnat mohl na konci Kukla, ale Pistor jeho úmysl vystihl. Nutno dodat, že Poděbrady byly po celý zápas lepším týmem a hlavně ve druhé půli nás až na posledních 5 minut zápasu prakticky k ničemu nepustily.

Vhledem k tomu, že jsme se začali připravovat v týdnu (navíc bez míče stejně jako před utkáním!), tak hra z našeho pohledu byla koukatelná. Navíc konečně zachytal gólman (snad si to nevybral do mistráků pro jaro).

Sestava: Havelka-Babic-Hájek-Szabó-Poklop-R.Růžička-J.Grešula-Jeřábek-Fiala-Vaňura-Kukla, střídali P.Grešula, Sutter a Kvasnička (AFK Nbk)