Nesportovní reakce Boleslavského deníku

12.09.2009 08:48

Pět dní po domácím zápase s Luštěnicemi vyšel na stránkách Boleslavského deníku článek z tohoto utkání nazvaný Získaný bod luštěnické hodně bolel. Článek, který byl formulován pouze jednostranně ve prospěch luštěnického klubu, situoval náš tým do role surových hráčů se sklony zákeřně zranit tým soupeře “za každou cenu“. Slečna rozhodčí za přítomnosti delegáta utkání nezvládla. Zranění hráče, pro kterého přijela sanitka, nás samozřejmě mrzí, nicméně si jej způsobil samotný hostující hráč. Každý, kdo na tomto utkání byl, si obrázek může udělat sám. Jelikož nám výše uváděný deník nenabídl náš pohled resp. reagovat na tento zápas, tak v očích boleslavského okresu resp. týmů, s kterými hrajeme o mistrovské body, vypadáme jako banda nelidských hrubiánů. Nemožnost včasné reakce bohužel náš tým v tomto případě nechutně poškodila.

Získaný bod luštěnické fotbalisty hodně bolel

Nymburk - Domácí fotbalisté hráli nad rámec tvrdosti, Holčapek skončil v nemocnici.

Polaban Nymburk B – Luštěnice 1:1

Po dvou prohrách v úvodních kolech fotbalové I. B třídy byli hosté odhodláni si z Nymburka odvézt nějaký ten bodík. To se nakonec povedlo, ale notně to bolelo!

Hosté začali dosti rozpačitě a domácí toho využili k úvodnímu náporu. Již v 7. min. se skvělým zákrokem uvedl brankář Skalák. Domácí měli více ze hry, hosté se spoléhali na rychlé protiútoky.

V 19. minutě měly Luštěnice první příležitost ke skórování, ale Zikmunda místo vlastního zakončení zvolil přihrávku. Ve 31. minutě zahrával Pavlíček z levé strany trestný kop, míče se zmocnil Zikmunda a dravým průnikem z pravé strany křižnou střelou zajistil hostům vedení.

Začalo se hrát „nahoru – dolů“, domácí většinu útočných akcí hostů řeší přerušením faulem a jejich nečistou hru slečna rozhodčí hodně toleruje. Na to doplácí opora hostů kapitán Holčapek, který je ve 41. min. v rychlém úniku faulován. Následný pád je tak nešťastný, že Holčapka odváží záchranka do nemocnice a podzimní část sezony pro oporu Luštěnic skončila zlomeným klíčkem a operací.

Ve druhém poločase po korekturách v sestavě hostů se jejich hra příliš nezlepšila. A tak v 53. minutě opět brankář Skalák hosty podržel. Domácí začali být nervózní, jejich zákroky byly dost bezohledné, ale rozhodčí žluté karty neudělovala. V 54. min. Hůlka, tak jako Zikmunda v prvém poločase, místo zakončení volil přihrávku a z velké příležitosti sešlo.

V 60. minutě zbytečně zaváhal Dušička, následoval rychlý protiútoka neobsazený hráč domácích hlavou vyrovnal na 1:1. Domácí vrhli všechny své síly do útoku, ale také za každou cenu. Zákroky na druhého útočníka hostů Zikmundu jsou doslova brutální, proto musel být střídán, aby neskončil také v nemocnici.

V závěrečném náporu se domácí uchylili i k pěstním soubojům, ale slabá rozhodčí jen přihlížela a následně raději utkání ukončila.

Luštěnice: Skalák – Fišera, Pavlíček, Artman, Dušička – Batala, Janů (80. Drahota), Myškovský, Jakubův – Holčapek (42. Hůlka), Zikmunda (70. Antl).