8. kolo: Sibřina - Polaban B 3:3 (2:0)

11.10.2008 19:17

Neuvěřitelný zápas. Z výprasku nakonec drama. V posledních 18 minutách jsme smazali tříbrankové manko!

Díky širokému kádru jsme do utkání vstoupili se změnou na stoperské pozici, J. Grešulu vystřídal J. Uhlíř. A právě obrana nezachytila úvod utkání. Na začátku druhé minuty domácí po rychlé akci poprvé překonali v brance J. Havelku. Po další rychlé kombinaci v 11. min. už to bylo o dvě branky, když domácí kapitán nikým neatakován z hranice velkého vápna střelou po zemi nedal J. Havelkovi šanci. Z těchto situací jsme se nepoučili, domácí dál nakopávanými míči byli nebezpeční, naštěstí jsme však do poločasu už neinkasovali.

Do druhé půle dostal důvěru v obraně M. Košvanec, který vystřídal M. Babice, a právě on přinesl do obrany klid. Přesto jsme v 60. minutě potřetí inkasovali, když domácí po krásné akci skórovali hlavou do prázdné branky. V tu chvíli to s námi vypadalo zle, neboť do té doby jsme si vypracovali minimum šancí. A tak trenér poslal do hry třetího útočníka, z A-týmu už nehrajícího A. Soukala. V tomto údobí se hra notně přiostřila, na hřišti to jiskřilo nevybíravými fauly či urážkami, které však zůstaly bez viditelného potrestání rozhodčího, který tento časový úsek nezvládal. Když v 66. min. trefil R. Růžička v nadějné šanci tyč, vypadalo to, že nám tentokrát štěstí přát nebude. Právě R. Růžička, který do utkání nastoupil s kapitánskou páskou po absentujícím J. Grešulovi, zavelel důrazným povelem na adresu hráčů v černočerveném k aktivní hře. Domácí mohli rozhodnout čtvrtou brankou, ale mířili vedle. V 72. minutě přišel nečekaný zvrat v utkání (a zároveň nevídaná pětiminutovka na naší straně), na který nikdo, kdo byl utkání přítomen, jen tak nezapomene. Na hranici penalty se míč odrazil k osamocenému P. Kuklovi, který snížil na 3:1. Za další dvě minuty už to bylo pouze o gól, když střídající A. Soukal ranou z 13 metrů vymetl všechny pavouky v pravém dolním rohu domácí svatyně a domácím najednou ztuhly úšklebky na rtech, který je provázel v období faulů a urážek. Neuběhly ani další dvě minuty, když se po centru R. Růžičky podruhé v zápase trefil P. Kukla. Jasně regulérní gól rozhodčí ovšem neuznal pro údajný ofsajd. Posledních patnáct minut jsme domácí nepustili na naší půlku, sami se vysvobozovali jen za cenu odkopů na nikoho. Drtivý tlak nám přinesl vyrovnání v 88. minutě, když lehoulinký centr J. Martínka lízl hlavou P. Kápička!!! Domácí poté mohli děkovat pánubohu, že nakonec získali alespoň bod, protože P. Kukla mohl misky vah převrátit na naší stranu. Během 30 vteřin se ocitl ve dvou gólových šancích - nejdříve ho vychytal gólman a dorážku směrující do branky vyhlavičkoval domácí hráč na roh. Z následné standardní situace hlavičkoval osamocen z malého vápna do prázdné branky, tu však o necelý půlmetr minul.

Vzhledem k průběhu utkání je bod dobrý, neboť kolem šedesáté minuty to vypadalo na pořádný výprask. Škoda jen neproměněných šancí na konci zápasu, kdy jsme si mohli odvézt všechny body.

Branky: 72. Kukla, 74. Soukal, 88. Kápička