5. kolo: Polaban B - Bílé Podolí 3:1 (1:1)

20.09.2008 19:14

Na domácí půdě opět vítězně. Remízový zápas rozhodla sporná branka.

Oproti vítěznému zápasu v Libodřicích došlo na naší straně v zahajovací sestavě k jediné změně: na postu levého obránce nastoupil "cestovatel" M. Babic místo M. Košvance. Hned první vážnější šance soupeře z dvanácté minuty skončila v síti J.Havelky - 0:1. Za dalších dvanáct minut bylo srovnáno, když po přihrávce P. Kápičky se ocitl sám před gólmanem hostí J. Martínek a jeho střela skončila v za zády hostujícího gólmana - 1:1. Do konce poločasu se nic důležitého pro další vývoj nestalo.

Neatraktivní utkání pokračovalo i po přestávce, spíše aktivnější byli hosté, my jsme se nemohli dostat do tempa. Když už to vypadalo, že utkání skončí zaslouženou dělbou bodů, tak si na centr R. Růžičky naběhl P. Kukla, nedovoleným způsobem poodstrčil obránce a hlavou do protipohybu zvýšil na 2:1. Do konce zápasu v tu chvíli zbývalo pět minut. Rozzlobení hosté se už na vyrovnání nezmohli, naopak inkasovali v 91. minutě, když vítězství pečetil P. Kápička, kterému míč ideálně naservíroval L. Růžička.

Kuriozita v zápase: V 92. minutě dostal žlutou kartu gólman J. Havelka za urážku vlastního trenéra, když neunesl jeho výtku.

Branky: Martínek, Kukla, Kápička