4. kolo: Libodřice - Polaban B 2:4 (1:1)

15.09.2008 18:32

Po taktickém výkonu si z Libodřic odvážíme všechny body. P. Kápička zaznamenal hattrick.

Úvodní oťukávání soupeřů ukončila 9.minuta, když prudkou střelu P.Kukly zpoza vápna vyrazil gólman domácích před P. Kápičku a na jeho dorážku už byl krátký - 0:1. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a již ve 13.minutě po skvěle sehrané standardní situaci bylo vyrovnáno - 1:1. Do konce poločasu měli mírně navrch domácí, ale jejich akce končily u našeho vápna. My hrozili z brejků, ze kterých jsme si vytvořili mnohem nebezpečnější šance než domácí: P. Kápička z vápna trefil břevno, odražený balon dorazil do sítě Petr Kukla, ale gól nebyl pro ofsajd uznán. V další šanci se opět zjevil P.Kukla, jehož nebezpečná hlavička lehce minula pravou šibenici. Do kabin jsme mohli odcházet přeci jen s aktivním skórem, jenže R. Růžička v tváří v tvář proti domácímu gólmanovi neuspěl, když ho pohotovým zákrokem vychytal.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, na jejím začátku si vytvořili mírný tlak, ale i přes několik nebezpečných situací před naší brankou, zejména po standardních situacích, se jim nepodařilo strhnout vedení na svojí stranu. Obrovskou šanci měl David Vyskočil, který nedávno hostoval v našem A-týmu, ale v sólovém brejku neuspěl. Nakonec z brejkové situace k naší radosti udeřilo na druhé straně. J. Martínek si uprostřed hřiště skvěle pokryl odražený balon, vyhnul se protihráči a kolmou přihrávkou vysunul do pravého křídla R. Růžičku, který míč zatáhl a ideální přízemní přihrávkou našel ve vápně volného P. Kápičku, který nabídnutou šanci s přehledem proměnil - 1:2. Domácí na to opět zareagovali zvýšenou aktivitou, ale my jsme kvalitní defenzivou jejich útoky odráželi. Když se zdálo, že se vymaníme z tlaku domácích, přišlo zaváhání v obraně a v následném zmatku v našem vápně vyrovnání, kdy hráč domácích prudkou ranou z 13 metrů prostřelil na bližší tyč J. Havelku - 2:2. Nedlouho poté jsme přestáli krušnou chvilku, kdy střídající hráč domácích se řítil osamoceně na naši branku, ale jeho zakončení naštěstí skončilo na tyči. Dvacet minut před koncem přišel na hřiště A. Fiala, který vystřídal J.Martínka. A byl to právě A. Fiala, který vsítil vítěznou branku. Rozhodující brance předcházel brejk po ose R. Růžička - P. Kápička, kdy posledně jmenovaný udělal kličku gólmanovi, sice dlouhou, ale před prázdnou branku stačil přihrát A. Fialovi - 2:3. Po tomto KO vrhli domácí vše do útoku, ale výsledek jsme si už pohlídali. Naopak do otevřené obrany jsme podnikali další brejky, A. Fiala trefil tyč. Pojistku v podobě dvougólového vedení přidal po pěkném křížném pasu Josefa Kubálka z hloubi pole Petr Kápička, který v tváří v tvář golmanovi domácích zachoval chladnou hlavu a dokonalým lobem zvýšil na 4:2 a korunoval tak svůj velmi dobrý výkon.

Branky: Kápička 3, Fiala