24. kolo: Běrunice - Polaban B 0:5 (0:2)

07.06.2008 17:24

Po dobrém výkonu jednoznačné vítězství. U nejvzdálenějšího soupeře soutěže jsme si s předstihem zajištili pro příští rok účast v 1.B třídě.

Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že případná výhra nás pro příští sezónu posune do vyšší soutěže. Nervozita se do naších kopaček naštěstí nepřevtělila a po celý zápas jsme byli aktivnějším týmem. Domácí s námi drželi krok prvních dvacet minut, kdy se jim dařilo odvracet naše pokusy. Až za stavu 0:3 si vytvořili jedinou šanci v zápase, když z přímého kopu orazitkovali tyč.

První gól přišel po bleskurychlé akci. Na půlící čáře se P. Kukla zmocnil z vlastního pole odkopnutého míče J. Martincem, vzal ho do své správy až k soupeřově brance, oklamal protihráče a podél malého vápna přihrál dobíhajícímu A. Fialovi, který skluzem načal kanonádu. Na 0:2 z pohledu domácích zvyšoval P. Kukla, když si naběhl na ztečovaný centr L. Růžičky z pravé strany a v hlavičkovém souboji nezaváhal, když střelu brankář domácích trochu podcenil.

Když se po individuální akci trefil ve druhém poločase J. Martinec, tak už bylo rozhodnuto. Čtvrtý gól přidal opět P. Kukla, když si to z půlky (jak jinak) namířil až k domácímu gólmanovi a nikým neatakován zkušeně poslal míč do branky. U posledního gólu, který přišel v posledních vteřinách zápasu, byl opět P. Kukla. Tentokrát střílený přímý kop z pravé strany vápna poslal do míst, kde zrovna stál P. Hájek, který tak nečekanou hlavičkou dokončil povedené odpoledne.

Sestava: Havelka-Poklop,J.Grešula,Hájek,Košvanec-L.Růžička,Jeřábek,Vagenknecht,Martinec-Kukla,Fiala, střídali Szabó, Kubálek a Sutter

Branky: Kukla 2, Fiala, Martinec, Hájek