23. kolo: Polaban B - Kovanice 4:1 (2:0)

31.05.2008 19:29

Ani dusné počasí, ani Kovanice nás nezastavily v dalším vítězném zápase. Po 23. kole je náš průměr na zápas opět čistých 3:1.

Hned v první minutě musel kvůli svalovým potížím odstoupit hostující J.Černý, tvořitel hry kovanických a bývalý Polabaňák, takže střed jejich pole se hodně oslabil. Poprvé jsme o sobě dali vědět v 8. minutě P. Kuklou, když nejprve po rohu hlavičkoval do břevna a o pár vteřin později se dostal až před osamoceného gólmana hostí Macha, ale nepřekonal jej. Na druhé straně po zmatku v naší obraně mohli jít Kovaničtí do vedení, ovšem na čáře zachránil J. Havelka. Tentokrát lehce hrající J. Martinec otevřel skóre ve 22. minutě, když po přihrávce P.Kukly si to namířil až před hostující branku a střelou k protilehlé tyči načal hosty povedenou souhrou. Oba hráči byli i u druhého našeho gólu. Ve 43. minutě byl dva metry před velkým vápnem J. Martinec faulován a P. Kukla z přímého kopu střelou přes zeď stanovil poločasový stav na 2:0.

Po přestávce mohl hosty definitivně zlomit M. Vagenknecht, když se řítil sám na branku, ale sám nevěděl, jak má zakončit, protože hosté přestali hrát z důvodu zranění na hřišti. Nakonec se po hodině hry přeci jen trefil, když si naběhl k bližsí tyči na rohový kop L. Růžičky a hlavou zavěsil - 3:0. Hosté přesto nesložili zbraně a snažili se i přes nepříznivý stav hrát stále aktivně jako celou dobu. Velkým oživením bylo určitě vysunutí bývalého "béčkaře" J. Kunce z kraje obrany do útoku. Přesto jsme přidali i čtvrtý zásah, podruhé se v zápase trefil výborný J. Martinec. Čisté konto jsme neudrželi, dvě minuty před koncem zápasu se hostující útočník prokličkoval přes čtyři hráče a nakonec si vychutnal i J. Havelku v naší brance. Až na inkasovaný gól jsme odehráli solidní utkání, svým způsobem k němu přispěl i hostující tým, který určitě fotbalovostí nepatří do sestupových příček. Výkonem si o setrvání v týmu řekl před měsícem znovu povolaný J. Kubálek (39), který na postu předstopera odehrál kvalitní zápas.

Sestava: Havelka-Hájek,J.Grešula,Kubálek,Košvanec-Babic,Vagenknecht,Jeřábek,Martinec-L.Růžička, Kukla, střídali Szabó,Sutter a P.Grešula

Branky: Martinec 2, Kukla, Vagenknecht