22.kolo: Tuchoraz - Polaban B 1:2 (1:0)

25.05.2009 13:44

Ani nepřízeň rozhodčích nezabránila našemu týmu naplno bodovat. Po dlouhé odmlce tři body z venku.

Jedinou neděli na jaře jsme odehráli na hřišti v Tuchorazi. Trenér se tentokrát řídil známým fotbalovým heslem, a tak do utkání poslal totožnou sestavu z posledního vítězného utkání se Sibřinou. Na jeho začátku jsme byli aktivnější, nejprve z velkého vápna přestřelil M.Vagenknecht, poté po samostatné akci P.Kápičky z levé strany mohl do prázdné branky zasunout P.Kukla, ale těsně před ním odvrátil za autovou lajnu v hrbolaté části velkého vápna Tuchorazkých domácí obránce. Na druhé straně zničehonic udeřilo – polovysoký centr místo do náruče gólmana J.Havelky poslal hlavou do vlastní branky M.Košvanec(!!!) – 1:0. Domácí do této chvíle nebyli vidět, po tomto zbytečném zaváhání se dostali do hry. Navíc z úvodní čtvrthodiny rozhodování arbitrů v černém bylo patrné, že zde budeme těžko moci pomýšlet na nějaký bodík. Z této teze vyústila situace zhruba čtvrt hodiny před koncem poločasu, kdy byl v pokutovém území “zfaulován“ domácí hráč J.Kubálkem a rozhodčí odpískal penaltu. Kanonýra Nekolného, který v minulém kole vstřelil hattrick Loučeni, však J. Havelka vychytal! Do konce poločasu jsme se do vyložené šance nedostali i díky zdviženému praporku pomezního rozhodčího.

Hned z kraje druhého poločasu se po špatné domácí rozehrávce dostal k míči P. Kápička, ale stopera na velkém vápně neobešel. Postupně jsme se více a více dostávali do hry. Domácí mohli zvýšit, ale díky obětavé hře, kdy jsme na poslední chvíli zablokovali domácí pokus o střelu, jsme hrozbu odvrátili. Deset minut po začátku druhé půle jsme před naším velkým vápně vypíchli domácím balón, ten se po narážečkách z první dostal na půlící čáru k M. Vagenknechtovi, který otočen zády naslepo křižnou přihrávkou chtěl najít “po hlase“ P.Kuklu – nakonec se z toho stal bonbónek v podobě centru za obranu, na který si naběhl P.Kápička a pozdě vyběhnutého gólmana přeloboval – 1:1. Za malou chvíli mohl tentýž hráč skórovat podruhé, ale jeho individuální akci zachránily nohy domácího brankáře. Přesto jsme druhý gól nakonec vstřelili – na levé straně „zasprintoval“ M.Jeřábek a jeho lahůdkovou nabídku zakončil mezi nohama gólmana střídající J. Martínek – 1:2. Po tomto gólu domácí fyzicky odešli, my jsme ve fotbalovosti pokračovali. Třetí gól mohl přidat P. Kukla z 35 metrů, ale opuštěnou branku střela z jeho levačky orazítkovala pouze břevno. V dalších dvou nadějných situacích nás zastavil praporek pomezního rozhodčího. Jelikož domácí nekladli větší odpor, tak jsme vítězství uhájili.

Kladem utkání bylo nejenom vyrovnávání se se zdejším fotbalovým prostředím, ale též i nepřítomnost B. Fančíka, který by se v nejbližším možném termínu jistě zpovídal před disciplinární komisí Středočeského fotbalového svazu.

Sestava: Havelka-Martinka,J.Grešula,Kubálek,Košvanec-R.Růžička,Vagenknecht,Kukla,Jeřábek- Kápička,Soukal, střídali Martínek, Poklop a Babic

Jak to viděl Nymburský + Kolínský deník?