22. kolo: Polaban B - Rožďalovice B 2:1 (1:1)

25.05.2008 12:29

Po nejhorším výkonu jara nakonec tři body. A. Fiala specialistou na Rožďalovice.

I když v úvodu zahrozil P. Kukla, tak po celý první poločas byli hosté lepší. Převážně ve středu pole ovládali hru, naši středopolaři nedokázali na ni najít účinnou zbraň (zvlášť na M.Vagenknechtovi jakoby se projevovala únava ze 14 dní staré účasti na maratónu). Ve 22. minutě byli hosté dokonce blízko vstřelení úvodní branky, jenže po odvrácení situace zničehonic udeřilo na druhé straně. To P. Hájek načechraným obloukem za obranou našel A.Fialu, kterému míč přesně přistál "na tkaničce", přistrčil si jej a z hranice velkého vápna přízemní střelou do protipohybu gólmana Špígla poprvé skóroval – 1:0. Z vedení jsme se ovšem dlouho neradovali, za tři minuty aktivní M.Hojsák vleže prostřelil  J. Havelku. Po těchto situacích se obraz hry nezměnil, Rožďalovičtí byli nadále lepší, ale do konce poločasu jsme, i když s bídou, odkráčeli bez další obdržené branky.

Po přestávce se naše hra přeci jen zlepšila. Tentokrát jsme to byli my, kdo udával tempo hry, navíc na hostech bylo patrné docházení sil. Asi nejdůležitější pro další průběh se ukázalo dvojí střídání, a to veterána J. Kubálka, který pečlivě ustrážil aktivního M. Hojsáka a navrátilce Babice, který hru na naší straně rozhýbal. Do 75. minuty svítil na ukazateli stále stav 1:1, za minutu to však už neplatilo. Gól tentokrát přišel po spolupráci obou útočníků. Na pravé straně si P.Kukla zpracoval balon, zatáhl ho po lajně a přesným centrem našel znovu A. Fialu, který ve skluzu z malého vápna uklidil míč za soupeřova brankáře. Díky této šťastné trefě jsme doslova vydolovali povinné vítězství, hosté ve zbytku utkání nic nepředvedli.

Sestava: Havelka-Hájek,J.Grešula,Szabó,Košvanec-Havlík,Vagenknecht,Jeřábek,Martinec-Fiala,Kukla, střídali Kubálek,Babic a Sutter