21.kolo: Polaban B - Sibřina 7:1 (5:0)

16.05.2009 19:36

Po pětizápasovém půstu opět vítězství.

Proti Sibřině jsme sehráli výborný poločas, už ve 37. minutě jsme vedli o pět gólů. Postupně se trefili P.Kukla, A.Soukal, 2x P.Kápička a na 5:0 upravoval znovu A.Soukal. Všechny góly padly po kvalitní souhře, zvlášť ten první, kdy P.Kápička chytrým lobem za obránce vyslal vpřed P.Kuklu a ten též lobem přehodil hostujícího gólmana, byl opravdu ukázkový. Hosté zahrozili hned z kraje utkání, ale J.Havelka v tváři tvář zachránil před hostujícím útočníkem. Poté na hřišti kralovalo pouze jedno mužstvo a poločasový výsledek hovořil za vše. Na jeho konci mohli hosté snížit, jenže pěknou střelu z 30 metrů zachránila spojnice naší branky.

Druhý poločas se dohrával spíše jen z povinnosti, a tak namlsaní diváci byli spíše nespokojení, protože se dlouhou dobu nic fotbalového nedělo. Deset minut před koncem neunávný P.Kápička křiznou přihrávkou vybídl ke skórování znovu A.Soukala, který svůj pokus bravurně podél gólmana poslal do branky - 6:0. Když už to vypadalo, že tentokrát odehrajeme zápas bez inkasovaného gólu, zničehonic hosté udeřili. Útočník Sibřiny nebyl ve výhodné pozici před J.Havelkou, přesto nedůraz našeho gólmana dovolil hostům snížit - 6:1. Přesto to nebyla poslední branka utkání - P.Kápička,nejlepší hráč na place (2+4), znovu vybídl ke skórování A.Soukala - 7:1.

Nutno dodat, že soupeř byl o dvě třídy horší, vůbec nejslabší soupeř, proti kterému jsme na jaře hráli.

Branky: Soukal 4, Kápička 2, Kukla