21. kolo: Polaban B - Bělá p/B 0:3 (0:1)

17.05.2010 23:00

Po dvou "ušmudlaných výhrách" tentokrát vysoká domácí porážka s "béčkem" B-týmu

"Zajímavá" sestava, která nevpustila na hřiště potrestané hříšníky P.Kuklu a J.Kubálka, dále pracovně vytíženého P.Hájka, nemocného F.Martinku, hrála vyrovnaný zápas se svým protivníkem 70 minut. Značně oslabený kádr nezachránil ani jeden z trenérů V.Honzák, který byl připraven jako třetí střídající hráč. S obrovským sebezepařením odehrál tři čtvrtiny utkání zraněný R.Růžička, který po absentujícím P.Kuklovi věnoval rovnou od začátku utkání kapitánskou pásku M.Jeřábkovi. Do utkání od začátku překvapivě nastoupil A.Fiala, který mistrovské utkání odehrál naposledy v loňském ročníku.

Od první minuty se hrál bojovný fotbal z obou stran, do prvního náznaku šance se dostal M.Košvanec, který však v těžké pozici vyběhnuvšího gólmana až na velké vápno nepřekonal. To byla asi jediná šance, resp. její náznak, který jsme si v utkání kromě rohových kopů vypracovali. Hostujcí hráči těžili především ze hry střední zálohy, kterou skvěle dirigoval kapitán a špílmachr v jedné osobě K.Vrabec, který je znám především jako vynikající exekutor přímých kopů z nebezpečných vzdáleností. Nám se přestala hra dařit především díky povětrnostním podmínkám, řešení centry či nakopávanými míči ztrácely smysl. Hosté poprvé o sobě dali vědět ve 25. minutě, kdy z malého vápna v jasné šanci hráč Bělé přestřelil odkrytou půlku branky J.Havelky. Přesto se hosté dostali před koncem poločasu do vedení. Na levé straně nedokázal D.Poklop zastavit akci hostí, po přihrávce od svého spoluhráče pak hostující útočník šikovně obstřelil J.Havelku - 0:1.

Ve druhém poločase vyzařovala z naší hry snaha, ale nebylo to to pravé ořechové. Zkrátka absence klíčových hráčů byla více než citelná. Do gólového zakončení jsme měli daleko, spíše nebezpečnější, i když sporadicky, byli hosté. Když v 70. minutě už nemohl zabrat R.Růžička, pro kterého se na pokyn rozhodčího oprášila nosítka, dalo se očekávat, že tento zápas už neotočíme. A tak definitivní KO nám hosté zasadili v poslední čtrthodince. Nejprve se trefili z penalty po faulu P.Březiny - 0:2, a poté v pohodě hrající hostující celek korunoval podobu výsledku popanenkovsku - 0:3. Za stavu 0:2 se do náznaku šance dostal A.Soukal, ale halfvolejem centr za dotírající obranu ideálně netrefil.

Asi těžko něco vytýkat našim hráčům, i když si na domácím hřišti za celý zápas nevypracovali žádnou nebezpečnou šanci, natož nevybojovali žádný faul z nebezpečné vzdálenosti od hostující branky. Hosté z Bělé nám tak vrátili prohru z podzimního utkání, který jsme vyhráli 3:2.

Sestava: Havelka-Košvanec,J.Grešula,Hospodka,Kulhánek(d)-Fiala,Růžička,Jeřábek,Poklop-Březina, Soukal, střídali Krejčík(d) a P.Grešula