21. kolo: Městec Králové - Polaban B 1:3 (0:2)

18.05.2008 22:33

Překvapivě lehce jsme vyhráli na hřišti čtvrtého týmu tabulky. Do utkání jsme vstupovali uvolněni v podobě den staré prohry Milovic v Kostelní Lhotě. O osudu utkání rozhodla první dvacetiminutovka, v níž jsme se dvakrát prosadili. Poprvé jsme se na jaře sešli v nejmenším hráčském počtu - třinácti lidech.

Již ve třetí jsme se poprvé radovali. To J. Grešula na pozici stopera odkopával z naší poloviny míč, na kluzkém povrchu se po odskoku dostal k osamocenému P. Kuklovi, a ten akci zakončil kličkou brankáři a střelou do prázdné branky - 0:1. Naši aktivitu jsme zhodnotili i ve dvacáté minutě, když se k odraženému míči dostal A. Fiala a z pozice penalty střelou o tyč podruhé rozvlnil síť domácí branky. Nečekaně rychle tedy přišlo uklidnění do našich řad. Hned z protiútoku se po hrubce M. Košvance před hostujícího gólmana dostal Vigh, ale J. Havelka nás poprvé podržel efektivním zákrokem. Do konce poločasu jsme udávali tempo hry my, ale domácí borci již nic nepřipustili.

Stejně aktivně jsme vstoupili i do druhého dějství, ale šanci P. Kukly na poslední chvíli zblokoval domácí obránce. Z protiútoku přišel šok. To domácí Vigh přetlačil v pokutovém území střídajícího J. Kubálka, a z ostrého úhlu na hranici malého vápna s pomocí teče J. Grešuly překonal našeho J. Havelku. Nás to na chvíli jakkoby zmrazilo a přestali jsme hrát; šanci domácích na vyrovnání však zmařil J. Havelka. Naštěstí se za chvíli na druhé straně z boku velkého vápna dostal k míči A. Fiala a možná náhodnou, ale každopádně chytrou střelou vysokým obloukem ke vzdálenější tyči potřetí překonal brankáře domácích. Po tomto gólu jsme se opět dostali ke své hře a domácím již nic nepovolili.

Sestava: Havelka-Košvanec,J.Grešula,Hájek,Poklop-Szabó,Vagenknecht,Jeřábek,Martinec-Kukla,Fiala, střídali Kubálek a P.Grešula