20. kolo: Polaban B - Hrubý Jeseník 3:2 (2:1)

11.05.2008 11:33

O našem vítězství rozhodla až branka z 83. minuty. Do té doby by se hrál zápas Polaban B vs. Lukáš Král. Na utkání byl povolán i veterán J. Kubálek, který na posledních 20 minut nahradil zraněného Poklopa.

Stejně jako loni proti stejnému soupeři jsme inkasovali hned z kraje utkání. Stejně jako loni i z totožné situace (a téhož místa na hřišti) - přímého kopu. A stejně jako loni byl úspěšným střelcem Král. V páté minutě jsme poprvé na jaře poznali, jaké je to hrát s brankovým mankem. Vyrovnání přišlo v 28. minutě, když z velkého vápna napřáhl M. Vagenknecht a střelu mířící doprostřed branky gólman hostí podcenil - 1:1. O minutu později mohlo být veseleji. To neúnavný M. Vagenknecht byl v pokutovém území faulován brankářem a rozhodčí tak odpískal penaltu. P.Kukla však radost svému spoluhráči neudělal (MV chtěl střídat za rozhodnutého stavu co nejdříve z důvodu účasti na maratónu, který běžel následující den), trefil boční tyč. Časomíra však odkrojila další minutu a penalta byla zapomenuta. Po individuální akci se povedlo R.Růžičkovi za pomoci hostující obrany dopravit míč do hostující branky - 2:1. Po celý první poločas jsme měli jasně navrch, hosté se spoléhali jen na stojícího útočníka Krále, který "tvořil" jesenickým hru a vše podstatné se dělo okolo něho.

Ve druhé půli jsme mohli utkání definitivně zlomit, ale M.Vagenknecht se nakonec vytouženého střídání nedočkal. V 63. minutě zasáhl domácí stoper J. Grešula v souboji s Králem v pokutovém území míč rukou a rozhodčí nabídl v podobě penalty též šanci hostům. Král si s ní poradil a srovnal stav na 2:2. Ač jsme se snažili a vytvářeli šance, tak bohužel to k ničemu nevedlo. Hosté všechny balóny nakopávali pouze na Krále, který byl většinou zdvojován, někdy ztrojován. V 80. minutě mohli hosté rozhodnout, když si na přetažaný centr z levé strany naběhl střídající jesenický hráč a hlavičkou z malého vápna trefil na brankové čáře stojícího M. Košvance, který tam v tu chvíli stál jak přibitý. Pak přišla 83. minuta, J.Szabó přebral na naši půlce balon, uběhl s ním zrhuba dvacet metrů a jeho centr si našel R.Růžičku, který na hranici penalty rybičkou prostřelil gólmana. Hráč zraněními doslova posedlý si tak mohl přivodit další. Byl to nejhezčí fotbalový okamžik z pohledu diváka a z pohledu týmu nejdůležitější.

Sestava: Havelka-Poklop,J.Grešula,Szabó,Košvanec-A.Fiala,Vagenknecht,Jeřábek,Martinec-R.Růžička, Kukla, střídali Kubálek, P.Grešula a Sutter