20. kolo: Ostrá vs. Polaban B 2:2 (1:1)

08.05.2010 20:00

V přímém souboji o třetí místo jsme v devíti lidech sahali po třech bodech ...

Slunečné počasí nás přivítalo na stadionu V Hákově, tedy v areálu fotbalistů Ostré. Každý měl v paměti určitě zápas na tomto hřišti v minulé sezóně, kde jsme už ve 4. minutě prohrávali o dvě branky, navíc byl vyloučen P.Kukla. Speciálně pro něho mu budou zápasy v Ostré připomínat jen červené karty, protože lístek této barvy obdržel i tentokrát!!!

Od začátku zápasu se hrál fotbal ve svižném tempu, kterým se přítomným fanouškům a a členům realizačních týmů musel líbit. Úrovní odpovídal postavení obou soupeřů v tabulce, čemuž napomáhala hra bez zbytečného kouskování. Byl to i souboj golmánů, neboť před tímto zápasem se oba brankáři pyšnili nejvíce vychytanými zápasů bez obdržené branky. Svou kvalitu i tentokrát potvrdil náš J.Havelka, který po špatně zahraném ofsajd-systému vychytal v nebezpečné situaci osamoceného domácího útočníka. Naopak my jsme druhé straně skórovali. Rohový kop D.Poklopa z domácích hráčů nikdo neodvrátil, po odskoku u bližší tyče se snesl až na hlavu neobsazeného J.Kubálka, který ze zadní pozice otevřel skóre - 0:1. Z vedení jsme se však dlouho neradovali. Domácí si u levé strany několikrát vyměnili balón, hrající trenér Dozoroc ho šikovně poslal do pokutového území nad J.Grešulou, který ani s vypětím všech sil na balón hlavou nedosáhl. Nabíhající domácí hráč, který byl u balonu dříve než J.Havelka, lehkou tečí naši stálici v brance obhodil - 1:1. Od této doby byli domácí aktivnějším týmem, i když nás vyloženě nepřehrávali. Až na hlavičku osamoceného hráče Ostré mimo a v poslední chvíli skluz J.Grešuly jsme domácí do vážne šance nepustili. Navíc obávané přímé kopy z nebezpečných vzdáleností naší branku neohrozily, stejně tak i střely L.Vavříka ze všech (ne)možných pozic. Naše nadějně rozjeté akce vetšínou končily na kopačkách domácích obránců, a tak jsme přivítali poločasovou pauzu.

Obraz hry se ve druhém poločase nezměnil, hrál se stále zajímavý fotbal s větší touhou domácích hráčů na vstřelení branky. To se jim také povedlo, ale pro signalizovaný ofsajd rozhodčí domácím branku neuznal. Krušná chvíle pro náš tým nastala v 66. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen P.Kukla (ve stejné době byl vyloučen i v minulém soutěžním ročníku). Ještě hůře bylo o čtyři minuty později, když byl po druhé žluté kartě vyloučen i předstoper J.Kubálek. Domácí však nabídnutou šanci využili prachmizerně, protože se do gólového zakončení vůbec nedostali, a tak mohli být nakonec rádi za bod. Díky přeskupení řad se hra týmu hrajícího trenéra Dozorce změnila, ovšem nepochopitelně nám nabízela množství šancí, které jsme se do této chvíli nevytvořili. Když v 84. minutě po jedné z nich překvapil domácího gólmana v té chvíli náš jediný ofenzivní hráč P.Březina, začali jsme věřit v malý zázrak. Ten však trval pouhé dvě minuty, neboť centr střídajícího domácího záložníka z nulového úhlu na úrovni velkého vápna překvapeně skončil v naší brance - 2:2. Domácí v závěrečných minutách chtěli zápas přeci jen zlomit, ale opět zapomněli na obranu. V ní se minutu před koncem prosmýkl střídající F.Martinka, místo střely přihrávkou vybídl znovu ke skórování P.Březinu, který však tutovku do prázdné branky z metru namířil vedle! Závěrečných nastavených pět minut si oba soupeři remízu uhlídali, s kterou nakonec byly spokojeny oba týmy.

Výborný výkon, zvlášť ve druhém poločasu podal R.Růžička, který po vyloučeném P.Kuklovi převzal kapitánskou pásku.

Branky: 16. Kubálek - 0:1, 84. Březina - 1:2

ČK: Kukla (66.), Kubálek (69.)

Sestava: Havelka-Hájek,J.Grešula,Kubálek,J.Černý(A)-Poklop,Jeřábek,Růžička,Březina-Kukla, Soukal, střídali Martinka, Košvanec a P.Grešula