20. kolo: Č.Pečky - Polaban B 3:0 (2:0)

09.05.2009 19:41

Mizérie pokračuje, po osmi minutách rozhodnuto.

Na hřišti lídra soutěže jsme nezahráli špatnou hru, leč v žačátku všem přítomným ukázal rozhodčí Hejný směr, kterým by se mělo utkání vyvíjet. Ve třetí minutě nastřelil domácí hráč J.Grešulu, z jehož nohy se míč odrazil do stehna – hlavní arbitr ani na vteřinu nezaváhal a ze středového kruhu ukázal na penaltu. Tu domácí proměnili – 1:0. Za další čtyři minuty došlo k nedorozumění P.Kukly a J. Grešuly při rozehrání volného kopu z našeho území – domácí hráč zachytil špatnou rozehrávku a podruhé překonal v zápase našeho gólmana – 2:0. Takže taktika hrát vzadu na nulu už poněkolikáté nevyšla. Tato situace navíc hodně pomohla hlavnímu rozhodčímu a zbytek zápasu pískal rovnoměrně na obě strany. Od této chvíle se hrál vyrovnaný fotbal, častěji jsme měli míč v držení my, ale bez většího nápadu jsme se k domácí brance nedostali. A tak poprvé jsme gólmana prověřili zhruba v 25. minutě, kdy P.Kukla bombou prověřil z 35 metrů kvalitu rukavic domácího gólmana. Domácí mohli definitivně rozhodnout, přesto ve stoprocentní šanci zamířili nad. V naší jediné nadějné šanci se zjevil malý velký muž M.Vagenknecht, ale ideální centr z rohového kopu poslal hlavou půl metru vedle levé tyče.

V druhém dějství pokračoval neúspěšný atak domácí svatyně, a tak udeřilo na druhé straně. Poskakující balón naše obrana ještě odhlavičkovala, přesto se míče zmocnil domácí útočník, který z následného souboje vyšel vítězně a z hranice velkého vápna krásnou střelou o tyčku zvýšil – 3:0. Za malou chvíli mohlo být skóre ještě vyšší, tentokrát domácí zastavila tyč. My jsme ohrozili domácí branku pouze hlavičkou J.Grešuly, která mířila nad břevno. I poslední stoprocentní šance domácích zůstala nevyužita, přesto jsme si z Červených Peček odvezli prohru o tři góly.

V utkání jsme nastoupili opět se zdravotními sebezapřeními, M. Jeřábek vydržel pouze poločas. Navíc se před tímto utkáním z plánovaného kádru bez omluvy nedostavili na sraz J.Kubálek a A.Fiala, z rodinných důvodů nemohl P.Kápička. A tak do utkání zasáhl po dlouhé odmlce F.Martínka, který za celé jaro absolvoval pouze dva tréninky. V samotném utkání nás domácí po hladkém vedení nechali hrát, přesto nás za celý zápas do vyložené šance nepustili a vedení si pohlídali. Červené Pečky jsou jediným týmem v soutěži, proti kterému jsme neskórovali!

Sestava: Havelka-Košvanec,J.Grešula,Kukla,Martinka-L.Růžička,R.Růžička,Vagenknecht,Jeřábek- Martínek,Soukal,střídali Poklop a P.Grešula

Hláška: "Jedem, jedem, jedem!"