19. kolo: Přerov n/L - Polaban B 1:2 (0:1)

04.05.2008 22:23

V Přerově jsme neklopýtli, proti bývalému gólmanu Polabanu jsme vyšli vítězně. Stejně jako v loňské sezóně jsme Přerov na jejich hřišti pokořili 2:1

Již ve 30. vteřině zápasu se po výměně balonu s M. Jeřábkem ocitl ve slibné šanci M.Vagenknecht, ale domácí Skuhravý předvedl první ze svých nekonečných zákroků podvečera. Byl to právě Skuhravý, který domácí hráče burcoval a celých 90 minut držel tým ve hře. Jen díky němu domácí neprohráli vyšším brankovým rozdílem. Ve svižném tempu jsme pokračovali i nadále, ovšem bez gólového efektu, vždy nás vychytal Skuhravý. Domácí nic nepředvedli, jen se váleli po hřišti. Oba naše góly byly zaznamenány v rozpětí 4 minut, ovšem byly odděleny přestávkou. Oba měly i společného jmenovatele, P.Hájka. Nejprve minutu před odchodem do kabin z vlastní poloviny vysoký balón z jeho kopaček směřující na P. Kuklu možná olízl jednu z loken J. Martínka, a P. Kukla osamocen před bývalým spoluhráčem Skuhravým nezaváhal – 0:1.

Druhý gól přišel na začátku druhé půle. P.Hájek znovu našel P.Kuklu, ten hlavičkou vyslal do brejku střídajícího A. Fialu, který si s nabídnutou šancí poradil jako “starej mazák“ – 0:2. Po uspokojivém vedení jsme se na chvíli stáhli a nabídli šanci domácím; ti však hned po rozehrání z hranice penalty netrefili míč. S přibývajícím časem jsme si opět vytvořili šance, ale pojistku v podobě třetího gólu jsme již nepřidali; vždy nás vychytal domácí gólman. Přerovští se dopředu dostávali nakopávanými míči a následnými rozhodnutími soudce, ale naše defenziva byla nad jejich síly. Dvě minuty před koncem po rohu přeci jen snížili, ale závěrečný tlak z jejich strany už nepřišel. Naopak my jsme měli ještě dvě šance, ale domácí Skuhravý …

Kaňkou utkání byl výkon rozhodčího Křivky, známého z úplatkářské aféry, kterému se zápas příliš nevyvedl.

Sestava: Havelka-Košvanec,Szabó,J.Grešula,Hájek-L.Růžička,Vagenknecht,Jeřábek, Martinec-Kukla,Martínek, střídali Fiala a Szabó