18. kolo: Sadská - Polaban B 4:0 (1:0)

24.04.2010 19:20

První jarní prohra - debakl v Sadské.

Okresní derby podpořené příjemným slunečným počasím bylo velkým tahákem v pozdním sobotním odpoledni, ve kterém nám posílená Sadská chtěla oplatit podzimní porážku. My jsme však chtěli také bodovat, a tak se dal očekávat zajímavý fotbal.

Od začátku byli domácí aktivnější, přesto se do první vážnější šance po přiťuknutí P.Březiny dostal P.Kukla, který před domácím gólmanem balon ideálně netrefil. Sadská vynikala v rychlém přechodu od počátku akce ze své poloviny, které zpravidla začínaly u navrátilce F.Farkaše. Podobnou hru na domácím trávníku na nás Sadská praktikovala i minulý rok, tehdy ale vždy dotahovala nepříznivý výsledek až na konečných 3:3, a tak i dle tohoto scénáře se nedalo tušit, zda jejich hra bude slavit úspěch. Bohužel tentokrát už náš tým recept na domácí obrany, kterou dirigoval 47-letý Šmejkal, nevymyslel. Fotbalovější domácí se první branky dočkali ve 25. minutě po hrubce rozhodčího, který moc zkušenosti s pískáním asi nemá. Utkání sice neovlivnil, ale k první brance domácích pomohl. Na velkém vápně vracející se J.Ott zpracovával v běhu centrovaný balón hrudí, rozhodčí však odpískal ruku. Domácí se z následného přímého kopu trefili za záda našeho Kubinzňáka – 1:0. Naopak souboj v pokutovém území, který byl mnohem průkaznější než zmiňované hraní rukou, rozhodčí k úžasu všech domácích ponechal bez povšimnutí.

Do druhého poločasu vystřídal A.Soukal v útoku F.Martinku, který se do zápasu “nedostal“. Místo gólů z kopaček našeho kanonýra jsme se však dočkali trápícího se výkonu celého mužstva. Domácí totiž dvěma slepenými góly v uvodních deseti minutách druhé půle utkání rozhodli. Nejprve se po uvolnění na velkém vápně ukázkově trefil střelec prvního gólu - 2:0. Další gól jsme inkasovali po přízemním centru z pravé strany - 3:0. Nutno sportovně dodat, že brankový rozdíl byl možná krutý, ale spravedlivý. Až za tohoto stavu jsme si vytvořili náznaky šancí, které však končily daleko od domácí branky. Jedinou vážnou situaci spálil P.Březina, když v tváří v tvář neprostřelil domácího gólmana. Naopak domácí z protiútoku potrestali zaváhání našeho brankáře - 4:0. Domácím už pátý gól přán nebyl, přesto byli po utkání mnohem spokojenější než hostující trenér V. Honzák (J.Kukla na dovolené).

Do tohoto utkání jsme opět nenastoupili v totožné základní sestavě jako v posledním kole. Tentokrát si poprvé po dlouhé pauze, převážně způsobené často po bazarech nepojízdným automibilem, zahrál v útoku F.Martinka; ve středu zálohy “dostal šanci“ karetní hříšník z A-týmu J.Ott, v brance před J.Havelkou dostal příležitost Kubizňák (dvojka A-týmu).

Krom brankových příležitostí Sadské zaujal především nepřesný hlavní rozhodčí, který po nátlaku hostujících hráčů zničehonic, aniž by se s někým poradil, přehodnotil původně odpískaný rohový kop domácích na rozehrávku hostů od branky.

Pro gólmana Kubizňáka to byl velice "zajímavý" víkend. V sobotu jako brankář B-týmu v Sadské inkasoval čtyřikrát; v nedělním domácím zápase A-týmu s Libiší, ve kterém nastoupil též od začátku, inkasoval dokonce pětkrát!

Sestava: Kubizňák-Hájek,J.Grešula,Kubálek,Košvanec-R.Růžička,Ott(A),Kukla,Jeřábek-Březina, Martinka, střídali Soukal, Poklop a Čejka (dor.)