18.kolo: Bílé Podolí - Polaban B 3:2 (1:1)

26.04.2009 07:12

Zasloužené vítězství domácích. Ke zraněným hráčům přibyli P.Hájek a P.Kukla.

Venku se nám nedaří. Tento fakt v Bílém Podolí navíc podpořila velice slabá účast hráčů základního kádru (takový lazaret v barvách Polabanu B po hřišti už dlouho neběhal). Při pohledu na soupisku našeho týmu včetně hráčů, kteří do utkání nastoupili i přes zranění, bylo patrné, že jakýkoliv bodový zisk by byl dobrý. K základní jedenáctce byli jako náhradníci pouze připraveni funkcionáři P.Grešula a K.Kovács. S obrovským sebezapřením z důvodu zranění odehrál celé utkání R.Růžička, ideální nebyl ani zdravotní stav M.Vagenknechta a P.Hájka.

Do první velké šance se dostali domácí, ale v jasné šanci netrefili prázdnou branku. Na druhé straně s první šance jsme se radovali. Ve 13. minutě se středem po akci P.Kukly a narážečce J.Martínka dostal do gólové šance M.Vagenknecht, jeho zpětná přihrávka se od soupeřovy nohy se odrazila znovu k němu, a ten křižnou střelou vstřelil první gól utkání - 0:1. Domácí zanedlouho vyrovnali. Po faulu M.Babice ve 20. minutě zamířil domácí borec z přímého kopu přímo do vinglu naší branky - 1:1. I když se do konce poločasu skóre nezměnilo, tak tempo hry udávali domácí. My jsme spoléhali především na rychlé brejky, které byly nebezpečnější než soupeřovy šance. Po jednom takovém mohl zvýšit A.Soukal, ale po střele z velkého vápna do protipohybu gólmana byl úspěšnější strážce domácí branky, když s námahou vyrazil na rohový kop.

Během patnácti minut druhého poločasu došlo k dvěma neskutečným hrubkám v naší obraně. Dvakrát jsme kontrolovali míč, následně o něj přišli a soupeř chyby ztrestal. Zvláště třetí gól do naší sítě byl opravdu málo vídaný. Na malém vápně po souboji ležel domácí útočník na zemi, vedle poskakoval balón, který měli ve své moci J.Grešula a M.Košvanec, přesto po vzájemné nedohodě našich obránců ležící útočník rychle vstal a špičkou ho mezi oběma obránci zasunul do branky za záda bezmocného J.Havelky - 3:1. Po těchto hrubkách to vypadalo, že si domů přivezeme nářez. Domácí hrozili hlavně dlouhými nakopávanými míči přes celé hřiště, se kterými měla naše obrana dost práce. Přesto se nám po jedné z mála šancí z pravé strany podařilo snížit, když se v 66. min. k odraženému balónu dostal P.Kukla a na hranici penalty vstřelil poslední gól zápasu - 3:2. Domácí chytrou hrou nás už do žádně slibné šance nepustili. Naopak sami mohli vítězství pojistit, ale díky zbrklému zakončení úspěšní nebyli.

Domácí vyhráli zaslouženě, jen díky jejich nemohoucnosti nebylo skóre vyšší. Smutné je, že jsme jim vítězství umožnili vlastníma chybama - na druhou stranu neproměnili dvě tutové šance do prázdné branky. S trochou štěstí se dal odvézt bod. Naše sestava vhledem ke skutečnosti, že náš kádr čítá 22 lidí a v utkání jsme nastoupili se zraněními, nebyla ideální. Ke zraněnému R.Růžičkovi, M.Vagenknechtovi a tak trochu i P.Hájkovi, který se během zápasu též zranil, přibyl i P.Kukla, který si natáhl sval a posledních 15 minut zápas "odkulhal". V zápase chyběl P.Kápička, který poprvé v životě plnil rodičovské povinnosti a J.Martinec z rodinných důvodů.

Branky: Vagenknecht, Kukla

Sestava: Havelka-Košvanec,J.Grešula,Hájek,Babic-R.Růžička,Kukla,Vagenknecht,Fiala- Martínek,Soukal, střídal P.Grešula (76.)

Hláška: "Ty vole Honzo, proč si to nechytil? Já bych tam pro to došel!!!"