17. kolo: Polaban B - Libodřice 4:4 (0:3)

19.04.2009 06:41

Po pětadvacáté v řadě doma neporaženi, i když tentokrát nám pomohl asi někdo nahoře ... Během posledních 25 minut jsme bojovnou hrou dotáhli čtyřbrankové manko!

Už se pomalu začíná stávat tradicí, že náš tým neztrácí zápas ani za prakticky rozhodnutého stavu. Tentokrát jsme po hodině hry prohrávali už 0:4 a nakonec jsme díky stíhací jízdě v posledních minutách zápasu vydřeli bod. Navázali jsme tak na utkání v Sibřině a doma s Velimí B.

Nejhorší pětačtyřicetiminutovku po všech stránkách jsme si poprvé a snad i naposled v této sezóně vybrali v tomto utkání. Špatnou hrou jsme dovolili chytře hrajícím hostům se v třicáté minutě radovat už potřetí, když po rohovém kopu našeho mužstva podnikli Libodřičtí rychlý brejk, který zakončili nechtěně lobem do naší branky. V té době jsme už dobrých osmnáct minut měli dva hráče z lavičky na trávníku - nejdříve v 5. a poté v 11. minutě museli ze hřiště odejít zranění M.Jeřábek a R.Růžička, tedy klíčoví hráči zálohy, navíc předstoper J.Kubálek hrál od začátku zápasu se žlutou kartou. Našemu týmu se krutě nedařilo, naopak lehkonozí hosté podnikali nebezpečné útoky až do našeho čtverce, kde jsme s vypětím všech sil odvraceli, jak jen to bylo možné. Góly hostů v prvním poločase a vlastně i v celém zápase vypadaly jako přes kopírák: po centrech ze strany nabíhající hráč zakončil střelou za záda bezmocného J.Havelky. Naše "NEJ" šance v prvním poločase: Za stavu 0:1 vytáhl rozhodčí možná penaltový faul na velké vápno, ze kterého jsme branku neohrozili. Poté na konci poločasu M.Vagenknecht prováhal správný okamžik ke střele ve velkém vápně ...

Do druhé půle se v pozici středního záložníka zjevil útočník P.Kápička místo J. Martínka. Konečně přišly i nějaké šance a trochu jsme soupeře zmáčkli, přesto jsme počtvrté inkasovali. Po hodině hry se totiž M. Babic zapomněl na pozici stopera, a tak ofsajd-systém našemu týmu nevyšel. Útok 2 na 1 zakončili opět gólem po centru ze strany - 0:4. Uvolnění hosté ale zbývající část hry asi podcenili. Od začátku druhé půle do této doby jsme hráli aktivně, ale bez gólového efektu, který by nám pomohl. K obratu zavelel J.Grešula, který přímý kop A.Soukala zakončil po nedůrazu hostujícího gólmana hlavou - 1:4. (Zní to jaké klišé, ale první gól byl pro zbytek zápasu velice důležitý). Od této doby jsme soupeře přehrávali a měli jasně navrch. Diváci na hřišti "AFK Nymburk", který je nově naším domácím fotbalovým stánkem, čekali, zda-li se bude opakovat "závěrečná jízda alias podzimní gólová smršť" v utkání s rezervou Velimi. Dvanáct minut před koncem se k dalšímu přímému kopu postavil P.Kukla. Místo přímé střely na branku zvolil centr přímo za zeď, kde hlavou vykřesal malinkou jiskřičku A.Soukal - 2:4. Velký nápor našeho týmu už po dvou minutách zúročil J.Martínek, když akci P.Kukly z levé strany doklepl z metru do prázdné branky - 3:4. Otřesení hosté nemohli uvěřit všemu, co se během necelých dvanácti minut na hřišti odehrálo. Navíc po faulu na P.Kápičku musel hostující útočník pět minut před koncem po druhé žluté kartě do šatny. Přesto si mohli hosté vítězství pojistit - jak jinak než po centru ze strany hostující hráč ze dvou kroků netrefil odkrytou branku (hlavně díky špatnému zakončení a rychlému přesunu J.Havelky). V 92. minutě došlo ve velkém vápně k souboji P.Kápičky s hostujícím obráncem, míč už byl dávno jinde. Hostující hráč však v nepřerušené hře udeřil našeho útočníka zbytečně do hlavy - rozhodčí ani na chvilku nezaváhal, vyloučil hostujícího hráče a navíc odpískal penaltu, kterou J.Martínek proměnil - 4:4. Po rozehrávce hostí přišel závěrečný hvizd rozhodčího ...

Hosté, hlavně jejich lavička, se cítili velice ukřivděni a po proměněné penaltě v poslední minutě neunesli závěr utkání. Hlavní trenér hostujcího mužstva navíc nesportovně a hrubým způsobem slovně napadl lavičku domácího týmu.

Branky: 80. a 90. Martínek z pen., 69. J.Grešula, 78. Soukal