15. kolo: Polaban B vs. Dlouhá Lhota 1:1 (0:1)

05.04.2010 09:01

Na domácím hřišti proti silnému soupeři po dobrém výkonu remíza, která není ztrátou.

Mužstvo Dlouhé Lhoty, které jsme hostili v prvním jarním domácím zápase, bylo před tímto uktáním posledním týmem tabulky naší skupiny. Po podzimu jasný kandidát na sestup do nižžší soutěže však výrazně posílil, a to exligistu Vizingra, hráče z divizních Dobrovic a krajských soutěží s cílem zachránit tuto soutěž.

My jsme k utkání nastoupili s několika změnami oproti minulého zápasu v Krnsku. V brance dostal šanci mladík Kubinčák (dvojka A-týmu), v obraně M.Havlík (A-tým), v útoku neúnavný Škarecký (též A-tým), poslední utkání v tomto soutěžním ročníku pravděpodobně odehrál na konci zápasu unavený M.Vagenknecht.

V úvodních patnácti minutách jsme byli aktivnějším týmem, vytvořili si sérii rohových kopů, po individuální akci byl na konci úvodní čtvrthodinky v obrovské šanci kapitán P.Kukla, ale před brankářem zamířil o metr vedle. Na druhé straně hosté zahrozili hlavičkou po centru z pravé strany, která skončila nad břevnem naší branky. Postupem času převzali hosté iniciativu, působili fotbalověji, hrozili především po stranách, kam dostávali nahrávku "hned z první", ale prakticky do žádné obrovské šance se nedostali. V 39. minutě poslal krátkou malou domů M.Havlík, kterému se v prvním poločase vůbec nedařilo. Hostující kanoný Limr jeho úmysl vystihl, přessprintoval v souboji hůře postaveného J.Grešulu a mezi nohama našeho gólmana vsítil úvodní gól utkání - 0:1. Do konce poločasu hosté vedení s přehledem kontrolovali a zdálo se, že si odvezou všechny body. Toho si bylo vědomi i hostující fanoušci, kteří se na druhý poločas přemístili do blízkosti naší branky, tak jako tomu bylo v prvním poločase. K jejich smůle ale jediný gól v druhé pětačtyřicetiminutovce viděli hodně z dálky ...

Nám se totiž povedl začátek druhé půle. Nejprve zblízka po centru z levé strany nepřesně zamířil hlavou v tutové šanci M.Vagenknecht. V 51. minutě jsme zahrávali zkrácený rohový kop za odpískaný faul na P.Březinu. Těsně po jeho rozehrání rozhodčí odpískal penaltu. Z přímého kopu jsme se neprosadili, odražený balón však dobíhal P.Kukla, který byl ještě v pokutovém území faulován bez balonu - penalta. Tu v 52. minutě proměnil P.Březina - 1:1. Hosté, podporováni početným publikem z řad svých fanoušků, se však s tímto stavem nechtěli smířit a i ve zbytku utkání byli fotbalovější. My jsme spoléhali na rychlé brejky, ale ani R.Růžička či v nadějné šanci Škarecký přesně nezamířili. Posledních 30 minut se dohrávalo v napjaté atmosféře, většinou kvůli nevoli hostujících hráčů a jejich fanoušků, ale mladý rozhodčí Jeništa utkání zvládnul.

Utkání dobré kvality se muselo líbit všem přítomným, nicméně více spokojenější byli domácí, kteří proti soupeři bod vybojovali, za druhý poločas si ho určitě zasloužili.

V tomto utkání byl opět nepostradatelný předstoper J.Kubálek, který několikrát včas zakročil proti slibně rozvíjející se akci soupeře. Svou kvalitu ukázal i útočník Škarecký, za žluté karty zapůjčený z A-týmu. Proti celku, kterým Dlouhá Lhota v tuto chvíli je, tento bod v domácím prostředí není ztrátový, i když se štěstím se mohlo vyhrát. Dlouhá Lhota bude patřit k "favoritům" jarní části soutěže, těžko se najde celek, který ji přehraje.

Branka: Březina z pen

Sestava: Kubizňák-Hospodka,J.Grešula,Kubálek,Havlík-R.Růžička,Kukla,Vagenknecht,Jeřábek-Škarecký, Březina, střídal Poklop