14. kolo OP: Polaban B - Milovice 2:1 (1:0)

30.03.2008 22:10

Máme za sebou první jarní kolo. A těžký zápas. Sečteno podtrženo, důležité vítězství nad Milovicema.

Pro tento veledůležitý zápas bylo připraveno celkem 19 fotbalistů (na podzim proti stejnému soupeři 17). Z áčka byli zapůjčeni Bosák s Friedelem, z našeho týmu nechyběl nikdo. Takže do utkání nastoupil i R. Růžička, který ještě hodinu před zápasem netušil, zda-li ho obnovené zranění do něj pustí.

Samotné utkání jsme nezačali špatně, hned v první minutě P. Kukla z hranice velkého vápna přestřelil. Ale Milovice nepřipustily žádný soustavný tlak, a i když jsme je do žádně vyložené šance nepustili, spíš převzaly iniciativu ony. Hrál se však otevřený fotbal nahoru-dolů, divákům se to muselo líbit. První chybu toho odpoledne udělali hosté, a jak se ukázalo, byla pro celý další průběh důležitá. Zhruba v polovině prvního poločasu hostující stopeři neustáli hlavičkový souboj ve středu pole a R. Růžička se tváří v tvář gólmanovi obvykle nemýlí - domácí lavička poprvé vybuchla nadšením - 1:0. Do konce poločasu se nic důležitého nestalo, za zmínku stojí snad jen emoční výbuchy jednotlivců mezi lavičkami soupeřů (který pokračoval i po přestávce).

Ve druhém poločase pokračoval oboustranně atraktivní fotbal, místy převyšoval i samotnou soutěž. Do první velké šance druhé části se opět dostal R. Růžička, ale úmysl lobu hostující gólman vystihl. I když hosté podnikali ostré výpady do naší obrany, tak do žádně velké šance se nedostávali. Další důležitý moment nastal v 60. minutě, když M. Bosák zahrával přímý kop zhruba z 37 metrů. Jeho centr, který mířil ke vzdálenější tyči, si zcela dezorientován do vlastní sítě hlavou srazil hostující obránce. Celá domácí lavička se otřásala v základech, trenér J. Kukla dokonce vběhl radostí na hrací plochu, což u něho je zcela vyjímečné. Na nepříznivé skóre zareagoval hostující trenér - špílmachra Fialu, který do té doby hrál stopera, poslal dopředu, a na jeho místo se posunul nově střídající hráč. Po tomto kroku Milovice trochu ožily, ve stoprocentní šanci však zachránil J. Havelka. Na druhé straně jsme mohli utkání definitivně rozhodnout, ale ani 3 velké šance gólem neskončily. A tak přišel trest na druhé straně. Rozhodčí Jeník odpískal proti domácím penaltu (podle faulujícího J. Martince absolutní nesmysl), a oživil tak alespoň naděje hostů. Hostující Fiala ji proměnil a nám začlo být dusno. Závěr utkání byl tak nervózní, že v jednu chvíli domácí trenér koučoval tým od lavičky soupeře. Naštěstí nás podržel J.Havelka, který zlikvidoval i poslední gólovou šanci hostů.

Sestava: J.Havelka-Poklop,J.Grešula,Kukla,Bosák-Friedel,Jeřábek,Vagenknecht,Martinec- R.Růžička,Martínek, střídali Fiala, L.Růžička a Babic (dále Hájek,Szabó, na střeše Sutter, Košvanec a P.Grešula)