13.kolo: Polaban B - Sadská 3:0 (1:0)

15.11.2008 16:22

Podzimní derniéra opět na AFK. Chytřejší domácí porazili bojovnější hosty.

Poslední podzimní kolo jsme odehráli opět na skvěle připraveném hřišti na ZOMce. Hosté byli od začátku aktivnějším týmem a lépe kombinovali, nicméně do vedení se z prvního útoku na konci sedmé minuty utkání dostalo béčko Polabanu. To hosté ze Sadské nejprve odvrátili míč na rohový kop, po jehož zahrání se balón snesl přímo na osamoceného P.Kuklu, který lehce zasunul míč hlavou za soupeřova gólmana. Otřesení hosté přesto dál pokračovali v kombinačních akcích, které se našemu týmu vůbec nevedly. Do vážnější šance se hosté ale prakticky nedostali. Naopak z našich ojedinělých akcích jsme měli šanci skóre do poločasu navýšit, ale ani A. Soukal a J. Martínek přesně nezamířili.

Ve druhém poločasu se obraz hry moc nelišil, přesto se hosté do žádných šancí neprotlačili. Jediné nebezpečí tak hrozilo z přímých kopů, které zahrával hostující pětačtyřicetiletý stoper Šmejkal v hadrových kopačkách. Až na jednu vyjímku, kdy natáhl našeho J.Havelku, však ani tyto standartní situace nebezpečné nebyly. Když dal po rychlém brejku po přihrávce J.Martínka druhý gól A.Soukal, zdálo se být rozhodnuto. Na druhé straně mohl hostující hráč vykřesat jiskřičku pro svůj tým, jenže J.Havelka, který snad poprvé v životě nastoupil v lisových kopačkách, zázračným zákrokem zachránil. Po přemístění z jedné strany do druhé se ocitl k hostujícímu hráči zády a takovým polokotoulem zachytil míč směřující do sítě mezi nohama. Bojovně hrající Sadskou tak dorazil J.Martínek, který spolu s A.Fialou běželi na osamoceného hostujícího gólmana a bombou pod něj utkání definitivně rozhodl. Ještě před ním měl velikou šanci A.Fiala, ale v samostatném nájezdu ji prováhal.

Pro hosty se tak zrodil krutý výsledek, i když se prakticky až na jedinou vyjímku za stavu 2:0 do "gólovky" nedostali. Domácímu týmu naopak pomohl stvrdit skvěle odehranou první část soutěže.

Branky: Kukla, Soukal, Martínek