13. kolo: Polaban B - Velim B 2:2 (2:0)

13.11.2010 16:42

Na závěr podzimu s lídrem soutěže rozporuplný bod ...

V úvodu zápasu jsme na hosty vlítli a v páté minutě se poprvé radovali, když T.Novotný obešel brankáře hostí po ideální přihrávce vzduchem, tentokráte předstopera P.Kukly, z vlastní poloviny - 1:0. Do patnácté minuty jsme určovali tempo hry my, poté se hra vyrovnala. Novopočený otec v bráně J.Havelka byl prakticky bez práce, a tak druhý gól z přímého kopu, který vstřelil P.Kukla, dávalo reálné šance na bodový zisk - 2:0.

V desáté minutě druhého poločasu z první vážné šance hosté snížili, když na krásnou střelu hostujícího Hájka byl náš gólman bezmocný - 2:1. A za dalších 12 minut bylo srovnáno, když se hostující hráč nejlépe pohotově zorientoval v našem pokutovém území a na přízemní střelu J.Havelka nestačil - 2:2. Šanci vrátit vedení na naší stranu měl R.Růžička, ale hostující gólman zasáhl skvěle. Ke konci utkání chtěli favorizované hosté rozhodnout, ale zdvižený praporek rozhodčího jim to nedovolil. A tak největší příležitost spálili osm minut před koncem, když po nahrávce před prázdnou bránu hostující hráč z malého vápna přestřelil. Zbytek utkání se dohrával v nevraživé atmosféře, které od počátku zápasu udávali tempo hostující fanoušci. Největší podmět jim dal na konci zápasu náš střídající (dorostenec) P.Jareš, který byl za střet z golmanem hostí oceněn žlutou kartou. Za malou chvíli další střet odneslo pravé koleno hostujcíího gólmana.

A tak k nejzajímavější situaci došlo na tabuli k svítící 94. minutě, kdy byl coby hlavní pořadatel v nevděčné roli náš J.Kubálek, který po odchodu rozhodčích ze hřiště nechtěně zpacifikoval jednoho z fans hostí, který po "ostrých loktech" skončil na zemi v jediné daleko rozlehlé louži ...

Branky: T. Novotný, Kukla

Jak to viděl Nymburský a Kolínský deník?