12. kolo: Sokoleč - Polaban B 4:0 (1:0)

07.11.2009 18:36

Nedaří se, nedaří. V kvalitní sestavě proti lídrovi soutěže nejvyšší prohra B-týmu po více než čtyř letech v mistrovském utkání.

Ve studeném sobotním popoledni nás hostila vedoucí Sokoleč, která hraje podobný kombinační fotbal jako naše mužstvo, ta však své šance dokáže proměňovat. Hned z kraje utkání jsme se dostali po chybách domácích do dvou velkých šancí, které od sebe dělilo 40 vteřin. Po hříchu to byly naše jediné šance na skórování v tomto zápase. Nejdřve z úhlu zakončil z metru do gólmana R.Růžička, v 5. minutě vyslal P. Kukla do samostatného úniku P. Kápičku, ale jeho přízemní střelu z vápna gólman vyrazil na roh. Domácí o sobě dali poprvé vědět v 19. minutě, kdy z dálky prověřili přímým kopem připravenost našeho J.Havelky. Ten o pět minut později nikým neatakován nešťastně zasáhl lehce centrovaný balón, z kterého domácí získali zadarmo roh. Po jeho rozehrání a několika odrazech si dal "šmudlu" do vlastní branky J.Kubálek - 1:0. Domácí do té doby byli bezzubí, my jsme byli fotbalovější, bohužel tato situace Sokoleč nakopla. Do konce poločasu už byla hra obou týmů vyrovnaná, prakticky však bez šancí na obou stranách.

Ve druhém poločase domácí postupně spálili tři šance, zatímco my jsme se do žádné nedostali. V jediné nadějné akci byl v úniku na hranici vyloučení nedovoleně zastaven P.Kápička, bohužel jen za cenu žluté karty. Z následného přímého kopu zamířil P.Kukla vysoko nad. V 65. minutě po hrubé chybě J.Grešuly domácí rozhodli o tom, že tři body zůstanou doma. Uvnitř našeho čtverce po souhře s M.Jeřábkem náš stoper "namazal" domácímu hráči, který nabídnutou šancí nepohrdl - 2:0. Sokoleč nás i díky naší špatné hře do ničeho nepouštěla, naopak sama hrozila z rychlých protiútoků. Deset minut před koncem se navíc zranil "čerstvý" M. Babic, který byl na hřišti snad 10 minut, ze hry nakonec odkulhal, a tak jsme dohrávali v deseti. Domácí nakonec v závěrečných minutách vstřelili další dvě branky, obě po přímých kopech. Nejprve po chybě J. Havelky, když střelu ze standartní situace přímo na něj neudržel ve svých rukavicích a dobíhající hřáč domácích skŕoroval do prázdné branky - 3:0. Z dalšího přímáku skončil míč přímo v síti - 4:0. Ihned po rozhrávce ze středového kruhu odpískal rozhodčí Švejda konec utkání.

Sestava: Havelka-Hájek,J.Grešula,Kubálek,Hospodka-R.Růžička,Vagneknecht,Kukla,Jeřábek, Kápička,Soukal, střídali Martínek, Babic a L.Růžička