1.kolo I.B tř.: Polaban B - Krnsko 2:1 (1:0)

23.08.2009 19:49

Do nové sezóny vítězně. Po utrápeném výkonu s obrovským množstvím "loženek" nakonec spokojenost alespoň za výhru.

Do utkání jsme vstoupili s několika změnami. V základní sestavě nastoupili hráči - vyšlí dorostenci ze své věkové kategorie, kteří zatím dostali minimum prostoru v A-týmu. Krnsko, které postoupilo do této soutěže ze 4. místa boleslavského okresu, bylo po první poločas vyrovnaným soupeřem, ba v úvodu týmem, který působil mnohem sympatičtějším dojmem. Do vážné situace se sice neprobojovali, ale s přehledem kontrolovali míč na svých kopačkách. My jsme nenavázali na výkony z přípravy, hra se nám vůbec nevedla, doslova jsme se trápili. Přesto jsme se dostali do šancí, které volaly po gólu. Ve dvou ideálních příležitostech byl P.Kápička, při druhém pokusu dokonce orazítkoval břevno. Uklidnění před odchodem do šatny zařídil A.Soukal, který po přiťuknutí od P.Kápičky obešel hostujícího obránce a levačkou poslal střelu k levé tyči - 1:0.

Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, přibylo i gólových šancí, které jsme ale trestuhodně zahodili (znovu několikrát P.Kápička a P.Kukla). A tak až v 72. minutě se nadvakrát prosadil M.Vagenknecht, který si tak spravil chuť poté, co odehrál pro něj netypicky tragický první poločas - 2:0. Mezitím měli hosté šanci vyrovnat, ale z úhlu našeho R.Dušánka ("dvojka" A-týmu) nepřelstili. V závěru jsme mohli vítězství pojistit, ale úspěšní jsme nebyli. A tak konec utkání, jak to v obdobných zápasech (při mnoha neproměněných šancích) po obdržené brance chodí, jsme se nakonec strachovali o výsledek. V první nastavené minutě udělal totiž individuální hrubici Kubín (pendl mezi A a B-týmem), kterou hosté následně potrestali - 2:1. Posledních 120 vteřin zápasu jsme ale ubránili.

Branky: 42. Soukal, 72. Vagenknecht - 90.+1 Vízek

Sestava: Dušánek-Hájek,J.Grešula,Kubín,Havlík-Jeřábek,Vagenknecht,Kukla,R.Růžička-Soukal, Kápička, střídali Friedel a Košvanec